Kentvizyon
billboard

METRO

Metro Reklamı Nedir?

Genellikle yaratıcı yönü dikkate alınan reklamların asıl amacı, markanın hedeflerine ulaşmak üzere belirlediği mesajı hedef kitleye taşımaktır. Bu bakımdan bir reklam ne kadar yaratıcı olursa olsun hedef kitleye ulaşamıyorsa ya da hedef kitlenin mesajı algılamasını sağlayamıyorsa reklam başarısından söz edilemez.

 

Söz konusu televizyon, radyo ya da dijital mecra reklamları olduğunda reklamdan kaçınma davranışı hedef kitleye ulaşma yolunda markaların karşısına engel olarak çıkar. Çoğu kişi TV kanalını veya radyo frekansını değiştirerek ya da dijital reklamı atlayarak görmezden gelmeyi tercih eder.

 

Reklamların amacına ulaşmasını engelleyen tüm bu olumsuzları bertaraf eden en etkili yöntem ise açıkhava reklamlarıdır. Dış mekanlarda kullanılan açıkhava reklamlarının, her biri ayrı bir etki alanına sahip olan birçok türü vardır. Bunlardan biri olan metro reklam türü farklı özelliklere sahip hedef kitleye toplu halde ulaşarak markanın mesajını en iyi şekilde aktarma görevi üstlenir.

 

Hız ve kolaylık açısından ulaşımı bambaşka bir noktaya taşıyan metrolar, günümüz dünyasının vazgeçilmez toplu ulaşım araçlarından biridir. Özellikle işe gidiş ve geliş saatlerinde oldukça yoğun olan metrolar alışveriş, gezinti ya da herhangi bir etkinliğe katılmak için bir yerden bir yere gidenlerin de öncelikli tercihleri arasında yer alır. Bu durum da metroları reklam vermek için ideal alanlar haline getirir.

 

Kentvizyon, markalara farklı metro reklam üniteleri kullanarak her alanı en ideal şekilde değerlendirme olanağı yaratır. Metro reklam seçenekleri ile hedef kitleye kolay, hızlı ve etkili bir şekilde ulaşmanın benzersiz yollarını sunar.

 

Metro Reklam Üniteleri

 

Farklı özelliklere sahip hedef kitleye toplu halde ve doğrudan ulaşma imkanı sunan metro reklamları markalara yüksek oranda görünürlük sağlar. Bu şekilde marka bilinirliğini artıran metro reklamları, ulaşılmak istenilen hedef kitle hacmine, hedef kitlenin özelliklerine ve reklamın yaratmak istediği etkiye göre farklı seçenekler sunar.

 

Her biri metroda farklı alana konumlandırılan ve farklı özellikler sunan metro reklam üniteleri şunlardan oluşur:

 

Metro Billboard

 

Metro billboard geniş kitlelere ulaşma imkanı sunduğu için sıklıkla tercih edilen üniteler arasında ilk sıralarda yer alır. Geniş ebatları sayesinde dikkat çekici ve merak uyandırıcı bir etki yaratır. Gözden kaçması imkansız olan metro billboard’ları reklam mesajının hedef kitlenin algılaması yönünde tercih edilebilecek en ideal seçeneklerden biridir. 

 

Metro billboard reklamının nasıl görüneceğine dair kafanızda soru işaretleri varsa ya da markanız için kusursuz olana ulaşma gayesi içerisindeyseniz Kentvizyon metro billboard mockup uygulamasından faydalanabilirsiniz. Bu sayede reklam vermeden önce dilediğiniz değişiklikleri yaparak hayalinizdeki mükemmel reklama ulaşabilirsiniz.

 

⦁ Metro Megalight

 

 

Metro megalight metroda kullanılan, büyük ölçülere sahip olan dev ünitelerdir. Megalightlar her daim hedef kitlenin dikkatini üzerine çekmeyi başarır. İlgi çekicilik bakımından sınırları zorlayan metro megalightlar hafızalarda yer ederek akılda kalıcılık etkisini de üst seviyelerde gösterir. 

 

⦁ Metro Raket (CLP)

 

Metro afiş olarak da adlandırılan metro raket, billboard lardan daha küçük boyutlara sahip olan ünitelerdir. Ebatlarından dolayı metronun farklı alanlarında asılarak kullanılabilen metro raketler, duvarlarda göz hizasında konumlandırılır. Bu sayede hedef kitlenin dikkatini çekmeyi başaran metro raketler etkili reklam seçenekleri arasında yer alır. 

 

Metro Reklam Alanları

 

Giriş-çıkışlardan koridorlara ve istasyonlara kadar birçok alan metro reklamları için kullanılır.  Metro reklam alanları seyahat halinde olan, vagon bekleyen ya da koridorlarda hareket halinde bulunan birçok kişiye ulaşma olanağı sağlar. Metro reklam alanları belirleme aşamasında seçilen reklam ünitesi büyük rol oynar. 

 

Metro billboard ünitelerinin sıklıkla kullanıldığı alanların başında bekleme peronları ve turnike çevresi gelir. 

 

Büyüklüğü ve özel ışıklandırmaları ile öne çıkan megalight lara çoğunlukla metro peronlarında ve koridorlarında rastlamak mümkündür. 

 

Metro raketler giriş alanları başta olmak üzere peron duvarları ve yürüyen merdiven iniş-çıkış alanlarında kendine yer bulur. 

 

Metro araç giydirme ise vagonları birer reklam ünitesi haline getirerek farklı istasyonların peronlarında bekleyen birçok kişiye çarpıcı ve etkili bir şekilde ulaşma imkanı sunar.    

 

Metro Reklam Avantajları Nelerdir?

 

Metrolar, her gün binlerce insanın uğrak noktasıdır ve bu yoğunluk, onları benzersiz bir reklam fırsatı alanı yapar. Özellikle büyük şehirlerde, metro istasyonlarında yapılan reklamlar, hedef kitleye doğrudan ve etkili bir şekilde ulaşmanın mükemmel bir fırsat sunar. 

 

Metro reklam avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 

⦁ Metro reklamları, farklı özellikler taşıyan oldukça geniş bir kitleye ulaşarak marka bilinirliğini artırır.
⦁ Metro reklamları markalara hedef kitleye doğrudan ulaşma fırsatı sunar.
⦁ Uygun görsel ve metinler eşliğinde hazırlanan metro reklamları daha dikkat çekici ve ilgi uyandırıcı bir etki yaratır.
⦁ Metro reklamları, televizyon, radyo ya da internet gibi mecralarda saniyelerle ifade edilen kısıtlı sürelerin aksine daha uzun zaman aralıklarında hedef kitleye gösterilir.
⦁ Reklamdan kaçınma durumu metro reklamlarında en aza indirilir.
⦁ Reklam kampanyası için metro istasyonları belirlenerek bölgesel hedefleme gerçekleştirilebilir.
⦁ Metro reklamları, reklam kampanyasının mesajının hedef kitle tarafından daha iyi algılanmasını ve akılda kalmasını sağlar.
⦁ Farklı ünite ve alan seçenekleri sayesinde metro reklamları hem fiyat hem de kitlelere ulaşma konusunda benzersiz avantajlar sunar. 

 

Metro Reklam Fiyatları

 

Metro reklam fiyatları üzerinde belirleyici olan birçok unsur bulunur. Reklam ünitesi seçenekleri, fiyatları belirleyici unsurların başında gelir. Megalight, billboard ya da araç giydirme gibi farklı ebatlara ve özelliklere sahip olan reklam ünitelerini markanızın hedefleri ve reklam kampanyanızın bütçesi doğrultusunda rahatlıkla belirleyebilirsiniz.  

 

Metroda konumlandırılacak reklam ünitelerinin adedi ve ünitelerin haftalık ya da aylık olarak kiralanma süreleri de fiyatı etkiler.

 

Fiyatı belirleyen unsurların tercihi yapılırken markanın ya da kampanyanın hedeflerini göz önünde bulundurmak başarıya giden yolda kritik bir öneme sahiptir. Diğer seçeneklere oranla daha yüksek olabilen araç reklam giydirme fiyatları söz konusu kampanyanın başarısı olduğunda küçük bir meblağ halini alabilir. 

 

Markanızın hedefleri doğrultusunda kampanyanızın başarıya ulaşması için metro reklamlarını kullanmak istiyorsanız Kentvizyon ile iletişime geçebilir, en uygun metro reklam seçeneklerinden cazip fiyat avantajlarıyla yararlanabilirsiniz.

   
Yukarı Çık