Kentvizyon
billboard

MEGALIGHT

GÖZÜ YÜKSEKTE OLANLARIN REKLAM TERCİHİ

 

Megalight, reklam yatırımından yüksek geri dönüş almayı hedefleyenlerin beklentilerini karşılamakta oldukça başarılı açıkhava reklamcılık ürünleri olarak karşımıza çıkıyor. 

 

Megalight ürününe ilgi duyan ve detaylar hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için ürünün tanımlamasından megalight kiralamanın avantajlarına kadar geniş bir çerçevede megalight reklamlarını anlatıyoruz. 

 

Megalight Nedir?

 

Bu terimi daha önce duymadıysanız “Megalight ne demek?” diye soruyor olabilirsiniz. Bir açıkhava reklam ürünü olan megalight, araç trafiğinin yoğun seyrettiği yol kenarı ve kavşaklarda, yüksek bir mevkide konumlandırılan, daha çok araçla seyahat eden kesime hitap eden, ışıklandırılmış ve çerçeve içine alınmış olarak sergilenen reklam panosu olarak tanımlanabilir.

 

Tanımdan da anlaşılacağı üzere megalight; ışıklandırma, muhafaza ve konum özellikleri ile diğer açıkhava reklam ürünlerinden ayrışıyor. Bu da onların daha görünür, dayanıklı ve etkileşimi yüksek reklam ürünleri olarak ön plana çıkmalarını sağlıyor.

 

Megalight Ölçüleri Nelerdir?

 

Megalight ebatları bulundukları yere göre değişiklik gösterse de standart bir ölçü vermek gerekirse yaygın olarak kullanılan megalight ölçüsü, görünür alanda 245 x 341 santimetredir diyebiliriz. Yüksek konumları ve büyük ölçüleri megalight reklamlarını dikkat çekici kılıyor.

 

Megalight Çeşitleri Nelerdir?

 

Megalight ürününü temel olarak sabit megalight ve dönen megalight olarak ikiye ayırmak mümkün. Sabit megalight ürününde aynı anda tek bir görsel sergilenirken, dönen megalight ürün çeşidinde üç adet reklam afişi belli bir süre ekranda kaldıktan sonra sırayla değiştirilerek gösteriliyor.

 

Dönen megalight ürününü, reklam kampanyanızın farklı görsellerini belli sürelerle değiştirerek sergilemek maksadıyla kullanabilir, bu sayede reklamınıza dinamizm kazandırabilirsiniz.

 

Megalight Tasarımı Nasıl Yapılır?

 

Megalight afiş tasarımları alanında uzman grafik tasarımcılar tarafından profesyonel tasarım programları kullanılarak yapılıyor. Afiş tasarımında yaratıcı ve yenilikçi bir dil kullanılması reklamınızın başarıya ulaşmasında kritik rol oynuyor.

 

Megalight tasarımı yapılırken markanın kurumsal kimliğini yansıtan bir dil benimsenmesi, hedef kitlenin iyi analiz edilmesi ve varsa marka yönergesinde belirtilen font ve renklere özen gösterilmesi önemlidir. Markanın genel dili ve çizgisiyle uyum sağlamayan tasarımlar reklam kampanyasının arzu edilen başarıya ulaşamamasına sebep olabiliyor.

 

Megalight Panoların Avantajları Nelerdir?

 

Megalight reklam ürününün tanımı ve teknik özelliklerinden kısaca bahsettik. Dilerseniz şimdi de megalight kiralama yöntemiyle reklam vermenin markalara ne gibi avantajlar sunabileceğinden tüm detaylarıyla bahsedelim.

 

Kalite Algısı

 

Megalight panolar işlek noktalarda trafiğe dikey ve yüksek konumları, kullanılan malzeme kalitesi ile ışıklandırma nitelikleri bir arada değerlendirildiğinde insanlar üzerinde üst düzey bir algı oluşturmayı başarıyor. Sunulan reklam afişinin henüz içeriğine geçmeden sağlanan bu kalite algısı, markanın muhatabı ile iletişimin henüz başında olumlu bir etki yaratmasını sağlıyor.

 

İnsanlar bir ürün satın alırken markaya güven duymak ister. Kalite algısıyla başlayan iletişim potansiyel müşterilerinizin markanıza güven duymaya daha yatkın olmasına ve hedef kitle üzerinde yaratmak istediğiniz etkinin daha kolay sağlanmasına yardımcı oluyor.

 

Kalite algısını artırmak için reklam afişinizi uygun kampanya dili ve tasarım özellikleriyle desteklemek gerekiyor. Söz konusu megalight panolar olsa dahi uygun olmayan dil kullanımı ve kalitesiz tasarım reklam kampanyanızı sekteye uğratacaktır. 

 

Marka Bilinirliği

 

Megalight panoların işlek noktalardaki yüksek konumu, reklam afişlerinin daha çok insan tarafından görülmesini sağlarken bu durum marka bilinirliğinin kısa sürede artmasını sağlıyor. Potansiyel müşteriler, karar verme aşamasında seçkin bir noktada reklamını gördüğü markanın ürünlerini tercih etmeye yatkın oluyor.

 

İnsanların uğrak noktası olan bir yerde afişinizi sürekli görmesi markanızın hafızalarda yer etmesine ve bilinirliğinin artmasına katkı sağlıyor.

 

Işıklandırma

 

Bazı açıkhava reklamları bulundukları yerin özelliklerine göre değişiklik göstermekle birlikte her durumda aydınlatılmıyor. Aydınlatılma sağlansa bile ışık kaynağının gücü panonun tamamını aydınlatmada yetersiz kalabiliyor. Megalight reklam panolarında ise afişin tamamı kuvvetli bir düzeyde arkadan ışıklandırılıyor.

 

Aydınlatma özelliklerindeki farklılıklar megalight ürününü daha görünür kılıyor. Gece saatlerinde de panonun tamamının görünür olması sayesinde reklam zamanında bir kayıp yaşanmıyor. Bu da aynı zaman dilimi içerisinde daha fazla kişinin reklamınızı görmesini sağlıyor.

 

Yüksek Yatırım Geri Dönüş Oranı

 

Megalightlar, sahip oldukları niteliklerle, yapılan reklam yatırımının geri dönüşünü vermekte oldukça cömert davranıyor. Diğer açıkhava reklamlarına kıyasla daha fark edilir olması, kalite algısı yaratması ve reklam verene kesintisiz hizmet sunma kapasitesine sahip olması reklam etkileşiminin yüksek seviyede seyretmesini sağlarken yapılan yatırımın geri dönüşünün üst düzeyde olmasını kolaylaştırıyor.

 

Hedef Kitleyi Seçme Özgürlüğü

 

Megalight kiralama hizmeti alırken panonun konumunu hedef kitlenizin yoğun olarak ikamet ettiği veya seyahat ettiği bölgeler arasından seçebilirsiniz. Böylelikle sunduğunuz hizmet ya da ürünü tercih etme olasılığı en yüksek demografik yapıyı hedefleme seçeneğine sahip olurken reklamınızın etkileşim düzeyini de artırmış olursunuz.

 

Markanızın üst segment bir ürün veya hizmet sunduğunu farz edelim. Megalight panosunun yerine karar verirken yüksek gelir düzeyinde insanların yaşadığı bölgeleri tercih etmeniz halinde ürün veya hizmetlerinizin reklam kaynaklı satışa dönme oranı daha yüksek olacaktır.

 

Süreklilik

 

Bir televizyon reklamı verdiğinizde reklamınız yalnızca yayınlandığı anda televizyon başında olan insanlar tarafından görülecektir. Kampanyanızla karşılaşan kişi sayısını artırmak için reklamınızı günün farklı saatlerinde birçok kez yayınlatmak isteyebilirsiniz. Ancak bu da reklam kampanyası için hatırı sayılır bir bütçe ayırmanızı gerektirecektir.

 

Megalight reklamları ise bulundukları alanda kiralama süresi boyunca reklam verene kesintisiz hizmet ediyor. Hedef kitlenizin bulunduğu alanda vereceğiniz reklam daha fazla kişi tarafından görülmekle kalmıyor aynı zamanda potansiyel müşteriniz olabilecek bir kişinin kullandığı güzergahta birçok kez reklamınızla karşılaşmasını sağlıyor.

 

Reklamınızı birçok kere gören potansiyel müşterileriniz markanızı benimsemeye başlıyor. Markanız ya da sunduğunuz çözüme aşina olan insanlar ürün ya da hizmetlerinizi tercih etmeye daha yatkın oluyor. Hatta bu süreklilik insanların satın alma davranışını değiştirerek markanıza yönelmesini sağlayabiliyor.

 

Dayanıklılık

 

Megalight ürünü, sahip olduğu koruyucu özelliklerle reklamınızın olumsuz hava koşulları ve istenmeyen dış etkiler gibi olumsuzluklardan etkilenmemesini sağlıyor.

 

Megalight panoların yüksek konumları onları olumsuz dış etkilere karşı korurken, çerçeve içinde muhafaza edilerek sergilenmeleri afişlerinizin yağmur ve rüzgâr gibi mevsimsel koşullardan dolayı zarar görmelerinin önüne geçiyor.

 

Megalight Kiralama Nasıl Yapılır?

 

Megalight kiralama işlemleri bu panolara sahip olan firmalar aracılığıyla yapılıyor. Firma tercihinde ülke çapında birçok noktada panosu bulunan ve müşterilerine reklam verme sürecinin tamamında destek sağlayan kurumsal şirketleri tercih etmek, markaların hem yer seçimi konusunda geniş seçeneklere sahip olmasını hem de süreçte sürpriz yaşamamasını sağlıyor. 

 

Kentvizyon ülke çapında birçok farklı konumda bulunan megalight panoları, alanında uzman personeli ve kurumsal hafızası ile markalara zahmetsiz, problemsiz ve başarılı bir reklam deneyimi vadediyor. Siz de reklam kampanyanızı megalight panoların sunduğu avantajlarla yürütmek istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Yukarı Çık